27/10/17

Art for Change Vol II



27 Οκτωβρίου – 29 Οκτωβρίου
Old City Co, Πατησίων 99-101, 10434 Αθήνα


Όταν κάποιος θέλει να ανατρέξει στις βάσεις του, τότε σκέφτεται το παρελθόν το δικό του, της οικογένειάς του, της χώρας του...

Μουσική – Εικαστικά – Χoρός – Θέατρο – Κίνηση – Όραμα – Εξέλιξη με το σύνολο των καλλιτεχνών να αγγίζει τους 170 από όλη την Ευρώπη και με τη σύμπραξη αγάπης με τον χώρο του Decadence, συνεχίζουμε από εκεί που σταματήσαμε τον Μάιο του 2017 στον χώρο του Faust.


Έργο της  Όλγας-Μαρίας Μάγγελ από την Καστοριά
που συμμετέχει στο φεστιβάλ


Συμμετέχοντες Εικαστικοί :

Αστερίου Δημήτρης – Γεωργία Καλαφάτη – Βασιλικός Στέλιος- Μπάρδης Ιωάννης- Ανεζίρης Παναγιώτης- Χατζηδάκη Πόπη- Βακιρτζής Αλέξανδρος- Micalef- John Sugahtank Roumpanis- Φουντουραδάκη Ειρήνη- Όλγα Μαρία Maggel – Ασωνίτης Παναγιώτης- Σιάμπαλης Βασίλης – Yiakou- Δημήτρης Λιόσσης- Ραφαήλ Καστερούδης- The Krah- Suddenly Sudden- Ευαγγελούλης Αργύρης- Μαυραϊδής Άγγελος- Καραμπίνης Βασίλης- Καρναμπατίδης Νικόλαος – Γιώργος Βασιλειάδης – Άννα Φωτιάδου – Δημήτρης Προκοπίου- Καρκατσέλης Βασίλης- Τερψιχόρη Κουζούνη- Αντώνης Μακρυδημήτρης- Ευαγγελία Κακαράτζα- Νannooka Jo- Κατερίνα Βράκα- Κυριάκος Παπαγεωργίου- Κωνσταντίνος Γιαμάκος- Μάνθος Ματθαίου

Αυτή είναι η δική μας ιστορία, το δικό μας μέλλον που θα κοιτάνε οι νέοι και οι παλιοί θα θυμοούνται σαν εκείνη την αρχή... Art for Change Vol II στις 27 – 29 Οκτωβρίου σε μία από τις 3 εναπομείνασες ιστορικές Στοές του κέντρου της Αθήνας – στον χώρο που έχει μετονομαστεί Old City Co...!

Πρόγραμμα παραστάσεων


Παρασκευή 27 Οκτωβρίου

1."Ερωτευμένος με την Γκίλντα" ομάδα Quo Vadis
2."Release" Lalali.cie
3."Chair's tragedy" ομάδα Λυδία Λίθος
4."Ουροβόρος" ομάδα Φ/2
5."The effeCt" ομάδα enRoute
6."XXXY" ομάδα Aniline dancetheater

Σάββατο 28 Οκτωβρίου

1."Walls Between Us" Έμυ Αμερικάνου, Ερικέτη Ανδρεαδάκη
2."Block" ομάδα Exis
3."Appreciation" Ολίβια-Λήδα Καλούδη
4."Anima" ομάδα Vesmir
5."Vetor Verbum" ομάδα Aleajactaest
6."Babuska" Βιωτικό θέατρο

Κυριακή 29 Οκτωβρίου

1."La soiree" Νίκη Παούρη, Χριστίνα Γαζή
2."Sketches vol2" ομάδα Lalun
3."crUsh" Έμυ Αμερικάνου, Δανάη Μορφονιού, Άλκηστη Κάρλου
4."FAIRY TALES Project:Κι έζησαν αυτοί καλα;" ομάδα MOMENTum
5."Καθρέφτης" Νικολέττα Σοφία
6."Αποτύπωμα" ομάδα Αήρ
7."Η αρκούδα / Lolita way" ομάδα Κύκλος

Μουσικά Σύνολα
Ώρα Έναρξης 23:00 καθημερινά
- Παρασκευή 27 Οκτωβριου / Οι Συνένοχοι
- Σάββατο 28 Οκτωβρίου / Sugahspank! & The Swing Shoes
- Κυριακή 29 Οκτωβρίου / Closing Party με RSN

Έναρξη παραστάσεων  20:15 είσοδος 10 € με κρασί ή μπύρα

Το πρόγραμμα σεμιναρίων εδώ
Σχετικά με την Όλγα Μαρία Μάγγέλ εδώ και εδώ

Fb Event: https://www.facebook.com/events/1087585728008622

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Η ΟΔΟΣ σας ευχαριστεί για την συμμετοχή σας στον διάλογο.Το σχόλιό σας θα αποθηκευτεί προσωρινά και θα είναι ορατό στο ιστολόγιο, μετά την έγκριση της ΟΔΟΥ. Υπενθυμίζεται ότι η εφημερίδα δεν δημοσιεύει σχόλια που έχουν προσβλητικό χαρακτήρα.